کامپیوترهای تحت کنترل مغز

باوجود اینکه تاکنون ساخت کامپیوتر و تجهیزات آن توسط مغز و عملکرد آن انجام شده است . اما اکنون می خواهیم به بررسی سطح دیگری از کنترل مغز بپردازیم بله درست است، کامپیوتر هایی که مستقیما به وسیله ی مغز کنترل می شوند، شاید تاکنون تا حدودی در مورد آن شنیده باشید، در واقع این کامپیوتر ها به شما اجازه می دهند بدون استفاده از دست یا پاهایتان، اعمالی را از قبیل دستورات رایانه ای، کنترل ابزار های الکترونیک و یا حتی اسکلت های خارجی را تنها توسط مغزتان آن هم به صورت مستقیم انجام دهید.

blank

این تکنولوژی به کمک افراد معلول هم خواهد آمد. کسانی همچو استیون هاوکینگ یا افرادی که به طور کل از بیماری ASL (یک بیماری عصبی پیشرونده است که سبب زوال تدریجی سلول‌های عصبی‌ای می‌شود که وظیفه کنترل حرکت ماهیچه‌ها را به عهده دارند) رنج می برند. این کامپیوترها توام با تکنولوژی های دیگر هر عمل غیر ممکنی را ممکن می سازند. می توان از روی کره ی زمین، سفینه های فضایی را به راحتی کنترل کرد و یا خیلی از ابزار های خطرناک را تحت نظارت داشت.

 

در سال 2004، دانشمندان توانستند اولین نسخه از این کامپیوتر ها را بسازند، در آن موقع، کامپیوتر مذکور به کاربران این اجازه را می داد که بدون دخالت دست و تنها با ذهنشان و به وسیله ی بازوهایی مکانیکی، تنیس روی میز بازی کنند. کارهای زیادی باید در این زمینه بشود تا به نتیجه ی مطلوب رسید، اما در صورت به نتیجه رسیدن میلیون انسان که از مشکل حاد ناتوانی رنج می برند، خوشحال خواهند شد. البته با ظهور این تکنولوژی اتفاقات ترسناکی هم ممکن است بیوفتد.

blank

نوشتن نظر

اطلاعات ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X