راهنمای انتخاب و خرید کیف لپ تاپ

برای انتخاب و خرید کیف لپ تاپ به این 7 نکته توجه نمایید

یکی از کارهایی که بعد از خرید لپ تاپ باید انجام دهید، تهیه و خرید یک کیف لپ تاپ مناسب است تا بتوانید به راحتی لپ تاپ خود را حمل کنید. هر کیف لپ تاپی ممکن است مناسب شما، لپ تاپتان و سبک زندگیان نباشد. در ادامه این مطلب ۷ فاکتور مهم برای خرید و انتخاب کیف لپ تاپ در محیط کار یا بیرون از خانه را بررسی میکنیم.


چگونه بهترین کیف لپ تاپ را برای محیط کار و بیرون انتخاب کنیم؟

امروز نیز ۷ مورد مهمی که برای انتخاب کیف لپ تاپ مناسب باید در نظر بگیرید را مرور میکنیم. توجه کنید انتخاب بهترین کیف به نوع لپ تاپ شما و کار روزانه بسیار مرتبط است و استفاده کیف نامناسب میتواند باعث کمر درد و آسیب به سلامتی شما شود.


1-سایز لپ تاپ شما

اولین و مهمترین عامل برای انتخاب کیف، سایز است. سایز لپ تاپ خود را دقیقا اندازه گیری کنید و براساس آن کیف مناسب را انتخاب کنید. اگر کیف لپ تاپ کوچک باشد، لپ تاپ در آن قرار نمی گیرد و اگر بزرگ باشد ممکن است به لپ تاپ آسیب برسد. در صورتی که سایز لپ تاپ خود را (که معمولا بر اساس اینچ میباشد) نمی دانید مدل لپ تاپ خود را در اینترنت جستجو تا اطلاعات آن را بدست آورید. برای این ویژگی میتوانیم دو نمونه از کارهای کیف ایران را برای شما مثال بزنیم:

 


2-سبک زندگی

سبکهای متفاوت زندگی نیازمند کیف های متفاوت لپ تاپ هستند. به عنوان مثال کسانی که هر روز به سرکار می روند با افرادی که دائما در سفر هستند سبک زندگی متفاوتی دارند. اگر جز گروه دوم هستید، بهتر است کیفی ایمن، راحت برای جا به جایی و سفر انتخاب کنید. بنابراین به سه عامل دسته و بند رو شانه ای، قفل داشتن و ضربه گیرهای قوی در انتخاب کیف دقت کنید. برای سبکهای رسمی، کیفهای دستی بهتر از کوله پشتی است و کوله پشتی هم برای حمل کردن در مکانهای شلوغ مثل فرودگاه مناسب است. در زیر برای شما نمونه هایی از کیف های کیف ایران را به عنوان شفاف سازی مثال می زنیم:

 


3-راحتی کیف و کوله لپ تاپ

مطمئنا حمل کردن لپ تاپ کار ساده ای نیست و تنها دارا بودن بند شانه ای برای کیف کافی نیست. از تنظیم بودن بندها مطمئن شوید. همچنین برای امنیت بهتر است دارای دسته هم باشند. در کوله پشتی، علاوه بر بندها نیاز است پشت کوله هم ضربه گیر داشته باشد. این باعث می شود از خستگی و درد جلوگیری شود. به عنوان مثال کوله تارگوس از جمله کیفهایی است که بسیار سبک و راحت است


4-کیفیت ساخت

در خرید کیف توجه به کیفیت هم دارای اهمیت است. اگر مقدورید هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا جنس با کیفیت تر را بتوانید انتخاب کنید زیرا که کیف لپ تاپ، علاوه بر لپ تاپ وسایل ارزشمند دیگر مثل موبایل، تبلت و … را در خود جا میدهد. از سالم و با کیفیت بودن زیپ های کیف اطمینان حاصل کنید. جنس بیرونی آن بهتر است ضدآب بوده و جنس داخلی نرم و محافظ لپ تاپ باشد. جیبهای جانبی باید مقاوم باشند و ضربه گیرها تا جایی که میشود محکم باشند تا از ضربه خوردن لپ تاپ جلوگیری کنند.برای نمونه کیف های لپ تاپ اس تی ام از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند.


5-مخفی بودن کیف

بهتر است کیفی را انتخاب کنید که مشخص نباشد که کیف مخصوص لپ تاپ است. این مورد برای افرادی که زیاد مسافرت میکنند شاید اهمیت بیشتری داشته باشد زیرا که باعث امنیت بیشتر می شود.کیفهای لپ تاپ هدف ساده ای برای دزدها هستند و برای همین بسیاری از تولیدکنندگان آنها در تلاشند این کیفها را به گونه ای طراحی کنند که نشان دهنده کیف لپ تاپ نباشند. مانند کیف اس تی ام مدل HAVEN


6-کارایی

شاید خیلی از این کیفها زیبا به نظر نرسند زیرا باید از لپ تاپ حفاظت کنند و این مورد ممکن است به حجم کیف اضافه کند و زیبایی آن را کاهش دهد. انتخاب اینکه کارایی یا ظاهر کدام یک مهمتر است به شما بستگی دارد. کیفهای چرمی،کیفهای رنگی،کیفهای رسمی و یا چرخدار از گزینه های موجود در بازار هستند که از بین آنها می توانید انتخاب کنید. برای مثال 3 نمونه اشاره شده است:

 

 

 

 


7-فضای کافی کیف

یکی از کاربردهای دیگر کیف لپ تاپ، استفاده برای حمل وسایل مثل سندها، فلش مموری، موبایل و غیره است. کیف لپ تاپ مناسب باید چندین جیب داخلی و خارجی با فضای جدا برای وسایل خاص داشته باشد. توجه کنید که کیف لپ تاپ یک فضای اصلی برای دستگاه و فضای مناسب دیگر با توجه به نیاز شما مثلا برای کتاب را هم داشته باشد. حجم این فضاها بستگی به وسایلی که میخواهید حمل کنید دارد. برای این ویژگی می توانیم کوله لپ تاپ CAT 114 را مثال بزنیم

 

 


در آخر باید گفت کیف لپ تاپ، وسیله ایست که شاید بیشتر اوقات از آن استفاده می کنید. بنابراین کیف یا کوله ای را انتخاب کنید که آنرا دوست داشته باشید. می توانید تجربیات خودتان را از انتخاب و خرید این کیف ها مطرح کنید.

نوشتن نظر

اطلاعات ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X